Серпень 2017
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Блок "Фізика"

Дивний годинник

Поясніть, чому поведінка речовини, що просипається крізь отвір так відрізняється в наведених випадках. (5 балів)

Жива рідина

Поясніть процеси, що відбуваються у цій закрученій посудині. (5 балів)

Металевий дощ

На відео ви бачили, як краплі розплавленого свинцю падали в склянку з холодною водою. Яке виробництво моделюється таким чином? Які фізичні процеси використовують у цьому виробництві? (5 балів)

Невмируща бульбашка

Звичайна мильна бульбашка відпущена в порожнину акваріума чудесним чином левітує. Спробуйте знайте цьому явищу пояснення. (5 балів)

Блок "Астрономія"

Собачі дні

В античному Римі час, пов'язаний із появою об'єкта, який є на зображеннях, називали "собачими днями". Як цей об'єкт називається сьогодні та де його віднайти на небі? (5 балів)

Карти

На світлинах відтворено старовинні карти північної півкулі зоряного неба. На них відображено наслідок механічного явища, пов'язаного із рухом Землі. Що це за явище? Як воно відобразилося на картах? (5 балів)

Краб

На відео представлено краба, який реагує на періодичний процес, пов'язаний із впливом на Землю сусіднього астрономічного тіла. Про який вплив ідеться та як це відбивається на цьому мешканцеві узбережжя океану? (5 балів)

Спектр

На відео відтворено зміни у спектрі одного із астрономічних об'єктів. Для якого об'єкта характерні такі зміни та чому вони відбуваються? (5 балів)

Блок "Біологія"

Ідентифікація

На світлині відбиток давньої скам'янілої істоти. Ідентифікуйте цю істоту. (5 балів)

Туман

На світлинах відтворена атмосфера Києва у липні 2016 року. З чим пов'язане таке явище та як позбутися такого туману? (5 балів)

Нагрівний котел

На свілинах представлено теплове зображення людського тіла. Що у нашому тілі є "нагрівним котлом" для крові, яка розносить тепло по нашому організму? (5 балів)

Підйом з глибини

Піднімаючись на поверхню, дайвери роблять зупинки, на відміну від дельфінів, які спливають миттєво. Поясніть причину цієї відмінності при піднятті з глибини. (5 балів)

Блок "Географія"

Заборона

На українській станції «Академік Вернадський» попереджають: «У нас нічого не можна кидати і залишати на снігу. Особливо предмети темних кольорів». Поясніть, чому? (5 балів)

Будинок богів

Цей будинок Богів, що розташований на межі трьох держав, довгий час був неприступний для людей. Тільки сміливці час від часу пробиралися на зачаровану землю. А потім розповідали про дивовижні крутелезні схили, каскади водоспадів і чарівні річки з червоними і чорними водами, постійно триваюче літо з дивовижною зміною дня і ночі. То по кілька діб тут триває світлий сонячний день, то раптово на кілька годин починається непроглядна темрява. Одним словом, час плинув в цьому загубленому світі за своїми законами, які не підкоряються земним. Що це за місцевість та де вона розташована? (5 балів)

Звуки пустелі

Команда вчених записала в пустелі Мохаве таємничі звуки. Записані звуки дослідники охарактеризували саме як стогін, зазначивши, що звучать вони досить зловісно і лякаюче. Результати порівняли з даними, які отримали раніше в інших пустелях. З'ясувалося, що кожна з них має власну особливу акустику. Наприклад, африканські пустелі "співають" на більш високій частоті, ніж американські. Висота співу пустель в Африці стабільно дорівнювала 105 Гц, а пустелі Омана звучали на частотах від 90 до 150 Гц, що перетворювало їх пісні в справжню какофонію. Що це за звуки та як вони утворюються і чому різняться? (5 балів)

Чарівний мінерал

За оцінками геологів, 93% об'єму нижньої мантії або 51% об'єму Землі складається з цього найпоширенішого мінералу на Землі. А ось свою назву він отримав лише декілька років тому. Допомога прийшла з космосу. Чому так сталося і що це за мінерал? (5 балів)

Блок "Хімія"

Змагання краплин

По похилій скляній поверхні краплини води стікають з різною швидкістю. Чому так відбувається? Якими засобами побутової хімії можна досягти такого ефекту? (5 балів)

Колба-прилипала

Чому після набирання невеликої кількості води колба буквально прилипла до пальця? Чи відбувались хімічні реакції? Якщо так, то запишіть їхні рівняння. Що містилось у колбі до потрапляння води? (5 балів)

Колір має значення!

На відео два автомобілі однієї марки та моделі. Чому вихлоп білого автомобіля має білий колір, а темного – чорний? Чи впливає колір авто на колір вихлопу, і якщо впливає то як? Запишіть рівняння реакцій, що пояснюють колір вихлопних газів автомобіля. А якого кольору буде дим у сірого авто? (5 балів)

Чарівні смарагдові кристали

Смарагдові кристали залили дистильованою водою. Через короткий проміжок часу розчин набув малинового забарвлення. Кристали якої речовини були на відео? Чому колір розчину і колір кристалів не співпадають? Як використовують наведений на відео дослід? (5 балів)