Серпень 2017
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Кваліфікаційний етап

Айсберг

Коли мореплавці зустрічали на своєму шляху айсберги, то неодноразово помічали, що ті пливли проти вітру. Як Ви думаєте, чому це відбувається? (5 балів)

Багато мух

Індійці називали це озеро «Багато мух», а в 2009 році НАСА виступила з офіційною заявою, що в ньому знайдені бактерії-інопланетянки. Що це за озеро і чому саме там були знайдені бактерії? (5 балів)

Явище природи

…И не пуская тьму ночную На золотые небеса, Одна заря сменить другую Спешит, дав ночи полчаса… Про яке природне явище написав поет? Де, коли і чому воно відбувається? (5 балів)

Мавпяча лазня

В яких природніх лазнях крізь пару ви можете побачити, що ваш сусід – макака? Де вони утворюються і чому? (5 балів)

Основний етап

Найсухіше місце планети

Де знаходиться найсухіше місце на Землі?(5 балів)

Витягач попелу

«Веселковий», «кавуновий», «витягач попелу», «пиловловлюючий камінь», «електричний камінь» - все це назви одного мінералу класу силікатів. Що це за камінь і за які властивості він отримав такі назви? (5 балів)

Біблейський символ

Яка гора є символом однієї країни, а знаходиться в іншій?(5 балів)

Соляна долина

Один з мандрівників написав наступне: «Нарешті ми досягли солоних рівнин. Уявіть собі нескінченне біле поле, що зникає за горизонтом. Поверхня, вкрита тонкою плівкою води, на горизонті непомітно зливається з небом, перетворюючи все на ілюзію. Ми доїхали на машині до острова, усіяного стовпами кактусів, пообідали за столом, виготовленим з великої плити солі, а потім розмістилися в готелі, теж повністю виготовленого з солі. Що це? Де я? – ці питання не дають мені спокою». Допоможіть мандрівникові і дайте відповіді на його питання. (5 балів)