Серпень 2017
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Кваліфікаційний етап

Кольорове полум'я

З прадавніх часів шамани або алхіміки щоб привернути увагу до своєї особистості, довести свою магічну силу використовували «незвичайне» полум’я. Воно могло бути червоним, синім, зеленим тощо. Сучасна хімічна наука легко пояснює ці «магічні» хитрощі. Запропонуйте як отримати полум’я наведених кольорів. (5 балів)

Шматочок вати

Поясніть, чому один зі шматочків вати згорів миттєво і без залишку, а інший – досить повільно і з утворенням чорного залишку. (5 балів)

Йод

Поясніть явище яке ви спостерігаєте на відео. До якого класу явищ: фізичних чи хімічних воно належить. (5 балів)

Історичний дослід

ВОПРОС

Основний етап

Виноградна реакція

На відео представлено дослідження виноградного соку. Поясніть дослід, який бачите на відео. Наведіть рівняння реакцій. Наявність якої речовини у складі винограду доводить цей дослід? (5 балів)

Пінопластовий коктейль

На відео представлено процес, що відбувається пінопластом при додаванні до нього засобу для видалення лаку для нігтів. Поясніть дослід, який бачите на відео. Які процеси відбуваються? Наявність якої речовини у складі розчинника діє на пінопласт?(5 балів)

Їжак

Встановіть з якого металу складалась пластина яку опускали у склянку з речовиною. Поясніть утворення «їжачка». Наведіть рівняння реакції. (5 балів)

Хімічний хамелеон

Поясніть, чому при реакції одних і тих самих речовин відбулася різна зміна кольору. Наведіть рівняння реакцій, представлених на досліді. (5 балів)