Серпень 2017
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Кваліфікаційний етап

Мертва вода

Потрапивши в таке місце в Атлантиці, судно усією своєю масою знаходиться в морській воді, а гвинти - в легкій прісній. Як Ви думаєте, де спостерігаються місця з такою "мертвою водою"?(5 балів

Талісман

Греки назвали його «корисний, щасливий», араби - "волосся новонародженого немовляти", О.С.Пушкін присвятив йому такі чудові вірші, як «Талисман», «Сожженное письмо», «Храни меня, мой талисман». А грузинський поет XII ст. Шота Руставелі в поемі «Витязь в тигровой шкуре» згадав про нього 30 разів. Про що саме йдеться мова та в чому його користь? (5 балів)

Крижаний димар

"Крижаний димар" над "печерою-сауною" ,чудо природи, де зустрічаються лід і полум'я…Як Ви думаєте, про який географічний об`єкт йде мова, де він знаходиться, що обумовило такі назви? (5 балів)

Міняємось назвами

Чому влада Австралії поміняла назви піків Косцюшко і Таунсенд між собою? (5 балів)

Основний етап

Площа

31 березня 2011 року площа Франції збільшилася на 374 квадратні кілометри. Завдяки чому? (5 балів)

Відносність руху

Коли на морських дорогах з'явилися трансатлантичні пароплави, час переходу через океан у бік Європи в середньому виявлявся дещо меншим за час, що витрачається на перехід у зворотному напрямі. Ця відмінність досягала 2-3 діб. Гігантські ж лайнери XX ст. прибували з Америки в Європу хоч на півгодини-годину, але теж швидше, ніж з Європи в Америку. Чому? (5 балів)

Пустеля Європи

Цей найбільший піщаний масив у Європі з'явився порівняно недавно через випасання величезних отар овець у ХІХ ст. Іноді його називають «піщаною ареною». Що це за пустеля і де вона знаходиться? (5 балів)

Кавуни Іллі-пророка

Ці дивні утворення природи відомі під назвою "кавуни Іллі-пророка". Хтось приймає їх за яйця динозаврів, хтось - за плоди древніх морських рослин, а деякі навіть за НЛО. Про що йде мова? (5 балів)