Серпень 2017
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Кваліфікаційний етап

Вас вітає ВПД

Для «реклами» Відкритої природничої демонстрації використано напис незвичайною «фарбою». Поясність, завдяки яким перетворенням він змінював свій колір. Наведіть рівняння хімічних реакцій.(5 балів)

Лікарський засіб від застуди

Лікарський засіб від застуди (аерозоль) містить діючу речовину, яку легко виявити. На відео показано як це зробити. Наведіть формулу цієї речовини, рівняння реакції представленої на відео, а також опишіть роль цієї речовини у лікарському засобі від застуди.(5 балів)

Секрет пластикової вагонки

Мідну дротину розжарили і доторкнулись до шматка вагонки, після чого знову внесли в полум’я. Поясніть, чому колір полум’я газового пальника змінився на зелений.(5 балів)

Дистилятор

Чи можна за допомогою зображеного приладу отримувати дистильовану воду? Обґрунтуйте свою думку.(5 балів)

Основний етап

Кухонний дослід

До розчину речовини, яка міститься у кожній домашній аптечці додали столовий оцет та соняшникову олію. Суміш енергійно перемішували протягом п’яти хвилин. Поясніть результат досліду (зникнення фіолетового кольору) та роль кожного реагенту. Який елемент будови органічної речовини доводить ця реакція? (5 балів)

Фільтр

На фото зображений популярний протинакипний фільтр для бойлерів. При під’єднанні його перед водонагрівачем та експлуатації протягом зазначеного у інструкції періоду, колір речовини у фільтрі сильно змінився (фото зроблені через 2 та через 4 тижні). Що означає така зміна кольору, чому вона відбувається? Зробіть припущення щодо фільтруючої речовини. (5 балів)

Ще один наслідок необережності

На фото зображений підручник (практикум з неорганічної хімії) необережного студента першокурсника. За характером пошкоджень (на фото) з’ясуйте, з якою речовиною працював студент (5 балів)

Вогняне кільце

На відео ви бачите вогняне кільце, що проходить пластиковою пляшкою. Спробуйте пояснити, як змусити вогонь рухатись подібним чином, яка речовина горить у пляшці та чому пластикова пляшка не плавиться і не деформується? (5 балів)