Серпень 2017
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Кваліфікаційний етап

Дві сестри

Згідно з місцевою легендою, високо в горах жили дві люблячі сестри: одна білява, а інша з чорним, як смола, волоссям. І були вони закохані в одного хороброго воїна. Але той одружився на білявці. Тоді друга дівчина, щоб не заважати щастю улюбленої сестри пішла далеко в гори, сіла над прірвою та гірко заплакала. З її сліз утворилася річка. Не змогла жити без улюбленої сестри, білявка, побігла шукати її, гірко плачучи. І сльози дівчини дали початок іншій річці. Обидві річки як символ безмежної любові з'єдналися і потекли разом. Що це за річки, де вони знаходяться і чому мають різний колір? (5 балів)

Материк

У ХХ ст. з карти цього материка зникли 4 географічні об'єкти. Чому це сталося? Назвіть материк та зниклі об’єкти. (5 балів)

Метаморфоза

Свою назву мінерал отримав від людей, які спостерігали за його перетвореннями у процесі горіння. Що це за мінерал, як він використовується і де в Україні видобувається? (5 балів)

Снігоїд

Цей вітер отримав свою назву від назви індіанського племені. Але невипадково його ще називають «пожирач снігу» або «снігоїд». Зафіксовано випадок, коли лише підчас вітру температура повітря підвищилась на 47°С! Що це за вітер, де він утворюється і чому отримав таку назву? (5 балів)

Основний етап

Вертикальний ліс

Адріано Челентано, італійський співак, 30 років тому написав пісню "Дерево на 30 поверхів", яка надихнула на розроблення інноваційного проекту будівництва двох багатоповерхових будівель з живими рослинами на фасаді Bosco Verticale. До кінця 2013-го усі роботи були закінчені. Але для чого це усе було споруджено і в якому місті? (5 балів)

Парк

З серпня по квітень це – зелений парк зі стежками, лавками, зеленими галявинами та мостами через струмки А потім цей парк занурюється під воду. На місці парку утворюється прекрасне озеро, яке приваблює дайверів з усього світу. Що це за озеро, де воно знаходиться і чому утворюється? (5 балів)

Дощ

На Землі є місця, де людина стоячи під дощем, залишається абсолютно сухою. І це не дивно, тому що дощ теж сухий. Видно, як іде дощ, але відчути його неможливо. Де спостерігається таке диво природи і чому виникає? (5 балів)

Дракон

Під час землетрусів, особливо в горах, підземна стихія приходить в такий стан, що китайці говорять: «Прокидається дракон». Сильні землетруси неминуче супроводжуються виходом кам'яних «драконів» назовні. Про які природні процеси йде мова? Чому вони виникають? (5 балів)