Серпень 2017
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Кваліфікаційний етап

Хімічна зміна дня і ночі

Поясніть дослід, який Ви побачили. Яка хімічна реакція (вкажіть рівняння) покладена в основу даного досліду? Які причини різної швидкості реакції у різних склянках? (5 балів)

Ще один дивний прилад

Вкажіть назву приладу. Опишіть дуже коротко особливості його будови, принцип роботи, призначення. (5 балів)

Дива побутової хімії

Відомий засіб, що використовується в побуті для чищення та дезінфекції взаємодіє з розчином сполуки на відео. Вкажіть на яку речовину у складі дезінфекуючого засобу вказує реакція з відеоролика. Наведіть рівняння реакції та формулу забарвленої речовини? (5 балів)

Звідки взялася іржа

На фото гумова редукція, яка деякий час використовувалась для з’єднування каналізаційних труб. Поясніть - як сталось, що вона «заіржавіла». (5 балів)

Основний етап

Рідина на двох столиках

Поясніть, чому розбризкана рідина поводить себе по-різному на двох однакових підйомних столиках. Спробуйте встановити, яку речовину розбризкували. (5 балів)

Зовнішній вигляд

На відео колба, у якій тричі закип’ятили приблизно пів літра води та випарували майже досуха. За зовнішнім виглядом осаду на дні та стінках колби висловіть і обґрунтуйте припущення щодо того, якими речовинами була забруднена вода. Висловіть оціночні судження щодо кількості тої чи іншої домішки. (5 балів)

Навіщо виливати

Поясніть дослід, який ви побачили. Навіщо вилили речовину, яку спочатку набрали у пробірку? Чи впливає це на сам дослід? Яка хімічна реакція (вкажіть рівняння) покладена в основу даного досліду? Яка речовина (рожевого кольору) утворилась в результаті досліду (вкажіть формулу та назву)? (5 балів)

«Трубчата» реакція

Поясніть дослід, який ви побачили на відео. Наведіть рівняння хімічної реакції. Яку речовину нагрівали у трубці? (5 балів)