Серпень 2017
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Завдання основного етапу відбіркового туру
Всеукраїнського Інтернет турніру із природничих дисциплін
Відкрита природнича демонстрація

Блок "Фізика"

Кулькокоптер

Повітряну кульку з’єднали з ком пакт-диском так, що отвір ком пакт-диску дозволяє наповнювати її повітрям. Поясніть, чому такий пристрій може вільно рухатися по горизонтальних поверхнях у положеннях, продемонстрованих на відео. (5 балів)

Іграшка Посейдона

На відео представлений кольоровий фонтан торгівельно-розважального центру. Поясніть утворення кольорових плям у місцях, де перетинаються водяні струмини. (5 балів)

Завантажити бланк із завданнями

Завантажити бланк для відповідей

Намистове виверження

Ялинкове пластикове намисто помістили у скляний глечик і потягнувши за край, примусили з нього вислизнути. Чому в останній момент вильоту довга нитка намиста не торкається поверхні скляного глечика?
(5 балів)

Дивовижні ложки

У однакові металеві ложки, що знаходяться над газовим пальником додали краплини води. Чому час википання крапель води у однакових на вигляд ложках так суттєво відрізняється? (5 балів)

Блок "Астрономія"

Передбачення

У загальній теорії відносності Альберта Ейнштейна передбачено існування фізичного явища, комп'ютерна модель якого представлена на відео. Що це за явище? Чи знайшло передбачення експериментальне підтвердження? (5 балів)

Зміна

Комп'ютерна модель, представлена на відео, демонструє рух Землі навколо Сонця. Окрім цього, на моделі проілюстровано ще одне явище, пов'язане з геометрією. Про яке явище йде мова? Що за допомогою цього явища може встановити спостерігач? (5 балів)

Завантажити бланк із завданнями

Завантажити бланк для відповідей

Танок

На відео представлена система супутників одного із найвіддаленіших об'єктів Сонячної системи. Назвіть головну відмінність цієї системи від супутникових систем великих планет.
(5 балів)

Елемент Галілея

Більшість сучасних любительських телескопів, не зважаючи на їх конструкцію, комплектуються оптичним елементом, що походить від схеми телескопа Галілея. Як називається цей елемент? Яку функцію він виконує? (5 балів)

Блок "Біологія"

Дивний прилад

З якою метою і ким був виготовлений прилад, який ви бачите на відео?
(5 балів)
.

Хребет

Розкрийте взаємозв’язок будови та функцій хребців хребта людини (5 балів)

Завантажити бланк із завданнями

Завантажити бланк для відповідей

Старт

Поясніть, у якому положенні тіла, відносно напряму руху, космонавтам легше переносити перевантаження, що виникають під час виходу космічного корабля на орбіту і чому? (5 балів)

Око

Поясніть, яку проблему, пов’язану з оком ви спостерігаєте? Яким шляхом можливе лікування? (5 балів)

Блок "Географія"

Вулиця

Це найкоротша головна вулиця у Європі, хоча вона починається на одній з її площ, а закінчується між Прутом та Дністром. Колись давно ця долина була перехрещена іншими долинами або балками. Її довжина трохи більше кілометра. Про неї склали безліч поезій. Що це за вулиця та де вона знаходиться?
(5 балів)
.
.

Острів

"…пройшла ще доба, і удосвіта раптом почувся голос вахтового матроса. "Земля"!, - крикнув він. З люка показалася підзорна труба. Жак Паганель направив свій інструмент у вказаному напрямі, але не побачив там нічого схожого на землю. "Погляньте на хмари", - порадив йому Джон Манглс. "Дійсно", - сказав Паганель, - "там вимальовується щось на зразок кручі". Так письменник Жюль Верн у романі "Діти капітана Гранта" описує зустріч з цим найвіддаленішим на Землі місцем, населеним людьми. Його населення складає всього 300 осіб. У минулому столітті воно двічі було змушене виїхати з місця проживання. Але згодом поверталося до рідних осель. Що це за місце? Чому його мешканці змушені були виїхати за його межі? (5 балів)

Каньйон

Цей надзвичайно красивий пам'ятник природи складений з червонястих осадових порід, вік яких складає близько 12 мільйонів років. Його часто порівнюють з Гранд Каньйоном в Арізоні. Загадкове і дивне місце, загублене серед степів. Химерні форми вершин каньйону нагадують замки. Спрадавна місцеві жителі називали його "дорогою в Пекло". Вони вважали, що вночі там літали відьми, бо чули страшні завивання. Сьогодні ці звуки цілком науково обґрунтовані. Що ж це за звуки? Назвіть причини їх утворення. Як називається це місце? (5 балів)

Мости

Унікальність кліматичних умов та своєрідність рослинного світу цього найвологішого регіону нашої планети дозволяють «вирощувати мости» через річки. Вони витримують вагу близько 50-ти чоловік, стійкі до гірських потоків та повеней, типових для цієї території. При цьому, чим старіший міст, тим він сильніший та міцніший. Назвіть місцевість та матеріал, з якого «будують» такі мости. (5 балів)

Завантажити бланк із завданнями

Завантажити бланк для відповідей

Блок "Хімія"

Індикатор

На відео показана дія одного з найвідоміших індикаторів. Поясніть його дивну поведінку: спочатку появу, а потім зникнення кольору. Укажіть речовину, гранулу якої поклали в чашу Петрі.
(5 балів)

Палаюча вода

Поясніть, що горить у циліндрі? Чому при додаванні води полум’я збільшується? (5 балів)

Завантажити бланк із завданнями

Завантажити бланк для відповідей

Моторні оливи

На відео показано дослідження зразків моторних олив. Поясніть, чим зразок ліворуч принципово відрізняється від зразка праворуч, та як цю відмінність доводить показаний дослід (утворення червоної плями). (5 балів)

Хімічна гармата

На відео можна побачити небезпечну хімічну гармату, залпи якої супроводжуються звуковими та вогняними ефектами. Поясніть принцип її дії, укажіть «вміст» гармати та речовину(речовини) з яких зроблені «патрони». Наведіть рівняння відповідних реакцій. (5 балів)